6-7 & 13-15 Μάη, Tουρνουά VINTAGE Volley, γήπεδο της Παλλήνης

Μετά την ανάπαυλα των ημερών του Πάσχα επανήλθαμε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του τουρνουά VINTAGE.

Tο Σαββατοκύριακο 07-05 διεξήχθη η 7η αγωνιστική στην οποία, η ομάδα γυναικών του συλλόγου μας, στον εντός έδρας αγώνα, χθες Κυριακή 08/05/2016, νίκησε την ομάδα του ΑΕ ΡΕΝΤΗ με 3-2 σετ.

Μετά και από αυτή την αγωνιστική, η ομάδα βρίσκεται στη 2η θέση της κατάταξης με 14 βαθμούς, έχοντας 5 νίκες, 2 ήττες και σύνολο σετ 17-11.

Η επόμενη αγωνιστική έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο 14/05/2016 ώρα 21:45, εκτός έδρας, με την αήττητη ομάδα του τουρνουά ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ, στο γήπεδο του Αλίμου.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!

Το τριήμερο 13-15/05/2016 διεξήχθη η 8η αγωνιστική του τουρνουά VINTAGE στην οποία, η ομάδα γυναικών του συλλόγου μας αντιμετώπισε την αήττητη ομάδα του ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (σε εκτός έδρας αγώνα).

Σε έναν ωραίο και δυνατό, με "γεμάτα" σετ αγώνα, δυστυχώς, χάσαμε με 3-1 σετ. Εάν, οι αθλήτριές μας είχαν κρατήσει την ψυχραιμία τους και την τακτική τους, ίσως να είχαν οδηγήσει τον αγώνα σε τάι-μπρέικ.

Παρόλα αυτά, για ακόμη μία φορά φέτος, πήραμε τα εύσημα και από τον αντίπαλο για το επίπεδο της ομάδας, όπως γινόταν και σε όλη την αγωνιστική περίοδο για την ομάδα των γυναικών του συλλόγου μας.

Στην επόμενη αγωνιστική, η ομάδα γυναικών VINTAGE του συλλόγου έχει ρεπό και, επανέρχεται στα παρκέ στην προτελευταία αγωνιστική Κυριακή 29/05/2016 στις 19:30 μμ, σε εντός έδρας αγώνα, με την αντίστοιχη ομάδα του ΚΤΗΣΙΦΩΝ.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα κορίτσια μας !!!!